Na mistrovství z nás měli respekt

Uplynulý víkend zažívali mladí florbalisti své velké okamžiky. Šestnáct nejlepších týmů z Čech, Moravy a Slezska se sešlo v Hranicích na Moravě na třetím ročníku Celostátního setkání mladších žáků ve florbale.

Nejúspěšnější družstva, která za sezonu vyhrála divizi ve své kategorii, a tím dostala propustku do Celostátního setkání, se do Hranic sjížděla již od pátku. V sobotu ráno odstartoval ve sportovních halách SOU Sigma a Cement boj o nejlepší florbalový tým mladších žáků v České republice.
Celostátní setkání mladších žáků organizuje FBC Lipník za podpory města Lipníka nad Bečvou a firmy Salming.
Já osobně bych chtěla poděkovat rodičům za jejich podporu a skvělé fandění, ale také firmě VM stavby s.r.o., panu M.Vránovi, za zapůjčení dodávky.

Trenérka Blanka Procházková

V sobotu jsme do prvního zápasu nastoupili proti Pepinu Ostrava /letošní vítěz/. Skóre se otevřelo až ve druhé třetině, kdy nám soupeř v přečíslení dal první gól. Netrvalo ale dlouho a Jakub Procházka z pěkné akce vyrovnal na 1:1. V momentě kdy rozhodčí uznali sporný gól na 2:1, který byl evidentně hlavou, se nám už nepodařilo vstřelit branku. Konečný stav 3:1.
Druhý zapas ve skupině jsme šli proti Hořicím. Ještě pár vteřin do konce utkání jsme vedli 7:6, ale po chybě útočníků, který místo aby podrželi míč, stříleli na soupeřovu bránu, a z výhozu brankaře, který našel svého útočníka, dali vyrovnávací gól na 7:7.
Poslední zápas ve skupině byl proti Bulldogs Brno / loňský vítěz/, jsme začali skvěle, vedli jsme 1:0 a soupeře jsme dlouho nepustili do žádné vyložené šance. Ale přesto se soupeři ve dvou třetinách podařilo dát dva góly . Ve třetí třetině jsme si zkusili i hru bez brankáře, ale i přes velký tlak se nám nepodařilo vstřelit branku. Konečný stav 4:2.
Ještě v sobotu večer jsme z 3.místa ve skupině nastoupili proti Zlínu o 9-12.místo. Atmosféra byla jako by šlo o finále. Třetí rozhodující třetina, kdy jsme prohrávali 2:1, a s výsledkem chtěli ještě něco udělat, nás poslal rozhodčí nejdříve do čtyř, ale chvilku na to do třech, a Jakub Procházka poprvé ve své florbalové kariéře dostal červenou kartu / řekl rozhodčímu :
„ Ty jsi ale humorista“/ . Nelehký úkol dostal náš benjamínek Martínek Kopenec, který měl ubránit oslabení pět na tři, ale nepovedlo se, dostali jsme gól na 3:1. Do konce utkání zbývaly
necelé dvě minuty a rozhodčí neunesl nátlak fanoušků a zápas ukončil. Pro nás to ale nakonec znamenala kontumace 5:0.
V neděli nás už čekal pouze jeden zápas o 11.místo. Po dvou třetinách jsme s Jihlavou prohrávali 2 :0, ale třetí třetina byla naše. Po pěkných akcích Jakuba Štěrby a Karla Malýho sice nepadl gól, ale bylo se na co dívat . Nakonec Jakub Procházka vzal zodpovědnost na sebe, a po dvou rychle vstřelených gólech přidal v poslední vteřině třetí, vítězný gól a mohli jsme se radovat z 11.místa .