Sen o play off se rozplynul

Tento víkendu 10. a 11. února se vydali kadaňští florbalisté, směr Nymburk a Náchod, přiživit naději na play off. Bohužel už samotné sestavování sestavy nebylo pro trenéra Buriana jednoduché, neboť mu chyběli čtyři hráči. Jmenovitě kapitán Weiss, pilíř obrany Jakub Solar a dva útočníci Bajer a Klešč. Přesto všechno jsme věřili v úspěch.

V sobotu večer nastoupili kadaňští hráči proti osmému Nymburku, na který ztráceli pouhý jeden bod. Nymburští nastoupili do utkání se značným respektem a Kadaň měla několik vyložených šancí, bohužel jak už se stalo tradicí netrefíme prázdnou branku, v lepším případě tyč nebo brankáře do helmy. A tak první třetina skončila bez branek( tady spatřuji klíčový moment utkání, po první třetině jsme měli vést minimálně o dvě branky).
Od druhé třetiny se utkání vyrovnalo a to jak herně, tak i výsledkově. Soupeř šel do vedení ve 3.minutě a Kadaň srovnala v 15.minutě Plomerem(asi nejlepší hráč zápasu) po dlouhém pasu Živného.
Ve třetí třetině už to bylo kdo z koho v loterii šťastnější bere play off. Nymburk šel opět do vedení ve 2.minutě, ale Kadaň Hagarou ve 4.minutě srovnala. A šlo se do finále dramatu. V 15.minutě po závaru před brankou Nymburku netrefil Martin Matoušek prázdnou bránu a soupeř nás potrestal v 17.minutě brankou z trestného úderu a dorazil nás brankou v poslední minutě utkání.

Nymburk : Kadaň 4 : 2 / 0:0; 1:1; 3:1 /
Branky : Plomer(Živný), Hagara

V neděli jsme se přemístili do Náchodu oživit teoretickou naději na vysněné play off. Náchod byl na sedmém místě tabulky a v případě prohry by se namočil do bojů o play off. V bouřlivé náchodské hale jsme vstoupili do utkání velice nešťastně, když jsme v 7.minutě dvakrát inkasovali. První branka byla velice kuriózní, když míček šel metr od branky, ale změnil směr o botu rozhodčího a skončil v síti překvapeného brankáře Hlaváčka. V zápětí na to jsme rozehrávali trestný úder tak špatně, že jsme vyslali soupeře do brejku a bylo 2:0 a tak skončila první třetina.
Do druhé třetiny vstoupili kadaňští hráči s velkým odhodláním utkání otočit a částečně se podařilo, protože na konci třetiny svítilo na ukazateli skóre 3:3. Z naší strany se o to zasloužili střelci Krippner, Klapko a Polák. Branka soupeře padla v naší přesilovce po špatné rozehrávce Petra Živného.
Do třetí třetiny jsme vstoupili lépe a v 8.minutě jsme se ujali vedení brankou Michala Plomera. Naše euforie trvala pouhých deset sekund, když špatně založil útok Pavel Krippner a soupeř srovnal skóre. Následně šel sám na brankáře smolař víkendu Martin Matoušek, ale trefil pouze spojnici tyče a břevna. A tak platilo otřepané nedáš dostaneš a soupeř ve 13.minutě z brejku uzavřel skóre utkání na 5:4.

Náchod : Kadaň 5 : 4 / 2:0; 1:3; 2:1/
Branky: Krippner(Plomer), Klapko(Burian), Polák(Živný), Plomer(Burian)

Co říci na závěr snad slovy klasika Jaroslava „Balbína“ Hlaváčka „Nula bodou taky bodou“.
A teď vážně jeli jsme pro šest bodů a nepřivezli žádný a k tomu ještě zraněného Pince, Hagaru, Matouška, Falduse a Živného. Ale přesto si myslím , že hráči kteří nastoupili v těchto zápasech bojovali a dokázali, že na první ligu mají.
Za čtrnáct dnů přivítáme doma v posledním dvojkole základní části Vsetín a Kopřivnici, v těchto utkáních si musíme připravit co nejlepší pozici pro play down. V play down už půjde o všechno a doufáme, že se na naší stranu přikloní i trochu štěstí, vždyť už jsme prohráli devět utkání minimálním rozdílem.